A intrat cu mașina într-un gard și într-un copac, pe Cameliei!

Publicat pe 2024-12-18 15:05:30Mihail Marinescu

Un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 54 de ani a părăsit carosabilul și s-a lovit de un gard, după care și de un copac. Accidentul s-a produs în dimineața de 18 decembrie, în jurul orei 5:45, pe strada Cameliei, din Ploiești. 
În urma accidentului, pasagerul de pe locul din dreapta-față, un tânăr în vârstă de 23 de ani, a fost transportat la o unitate medicală în vederea acordării de îngrijiri de specialitate. 
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,18 mg/l alcool pur în aerul expirat, ne informează IPJ Prahova.
În cauză cercetările sunt continuate de polițiști, în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice.

UPDATE:
În urma aprofundării cercetărilor s-a stabilit faptul că autoturismul a fost condus de un tânăr de 23 de ani, din localitatea Păulești.
Tânărul a fost testat cu aparatul etilitest, rezultatul fiind de 0,28 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În continuare, cercetările sunt continuate de polițiști pentru stabilirea cu exactitate a situației de fapt.