Tineri depistați după ce au distrus parbrizul unui autoturism!

Publicat pe 2024-05-23 16:25:18Mihail Marinescu

În seara de miercuri, 22 mai, în jurul orei 22.30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Puchenii Mari au fost sesizați prin apel 112 de către un bărbat cu privire la faptul că persoane necunoscute i-ar fi distrus autoturismul, în timp ce se afla pe Autostrada A3, în zona localității Râfov. 
În baza sesizării, polițiștii deplasați la fața locului au constatat faptul că autoturismul condus de un bărbat de 47 de ani din municipiul București, prezintă parbrizul fisurat. 
În urma verificărilor efectuate, au fost identificate persoanele bănuite de comiterea faptei ca fiind trei tineri de 15 și respectiv 16 ani.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere, de asemenea au fost sancționați contravențional în conformitate cu prevederile Legii nr.61/1991 pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice.