Mihai Militaru, clasări pe podium în etapa I a Campionatului Naţional de Atletism în Sală
Publicat pe 2024-02-05 12:55:31 | Mihail Marinescu; Sursa: csmploiesti.ro |

Doi dintre sportivii secţiei de atletism a CSM Ploieşti, Mihai Militaru şi Mihai Vlădoiu, au participat, în acest weekend, la Etapa I a Campionatului Naţional de Sală U16 şi U18, competiţie găzduită de Sala de atletism „Ioan Soter”, din incinta Complexului Sportiv Naţional „Lia Manoliu”.
Mihai Militaru (U 18) a avut din nou evoluţii foarte bune, reuşind să ocupe locul al II-lea în proba de 200 metri, cu timpul 22,87 secunde, stabilind, astfel, cel mai bun timp personal şi locul al III-lea în cursa de 60 metri, cu timpul 7,11 secunde, fiind devansat de Marius Buzoiu (CSM Brăila, 7,01 secunde) şi Petru Zanfir (LPS Banatul Timişoara, 7,10 secunde).
Mihai Vlădoiu (U 16) a avut cea mai bună clasare în proba de 200 metri, în care a venit pe 9 cu timpul de 25,43 secunde.
Cei doi sportivi sunt pregătiţi la club de Gabi Hurmuz.
Etapa a 2-a va avea loc în weekendul 24-25 februarie, tot în Sala de atletism „Ioan Soter”, iar etapele finale sunt programate pe 16-17 martie (Bucureşti) la „U18” şi 23-24 martie (Bacău) la „U16”.